Włodka 16,
86-300 Grudziądz

+48 531 931 001
redakcja@ilawa365.pl

la rive

Policjanci z Iławy zabezpieczali miejsca znalezienia niewybuchów pochodzących najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Zostały on znalezione podczas łowienia ryb czy prac polowych na terenie powiatu iławskiego. Niewybuchy zabrali saperzy z JW. z Lidzbarka Warmińskiego. Niebezpieczne znaleziska zostaną zneutralizowane na poligonie.

Krew i jej składniki podawane są głównie osobom, u których występują braki krwi i jej składników. Mogą być one spowodowane np. wypadkiem, zabiegiem operacyjnym, zaburzeniami krzepnięcia, po oparzeniach i urazach, a także występować u pacjentów z chorobami rozrostowymi i nowotworami, w trakcie i po chemioterapii oraz u pacjentów wymagających transplantacji lub zabiegów kardiochirurgicznych.

We wtorek (31.05.2022 r.) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o ujęciu prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oświadczył, że wspólnie z drugim kierowcą na jednej z dróg w Lubawie ujęli kierującego VW, którego jazda wskazywała, że może być pod działaniem alkoholu. Dodał, że mężczyźnie zabrali również kluczyki od pojazdu.

Wysoka grzywna, ograniczenie lub pozbawienie wolności, a przede wszystkim ryzyko utraty zdrowia lub życia - to dla niektórych wciąż za mało, by zniechęcić ich do nieodpowiedzialnych zachowań. Policjanci wobec osób rażąco łamiących przepisy ruchu drogowego i stwarzających realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg nie mają taryfy ulgowej.
Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci kilka minut przed godziną 13:00 na jednej z lubawskich ulic. W trakcie czynności okazało się, że 19 – latek kierował jednośladem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Rower został zabezpieczony w komisariacie policji a mężczyzna zwolniony po wykonaniu z nim czynności.