Włodka 16,
86-300 Grudziądz

+48 531 931 001
redakcja@ilawa365.pl

Jeździł po Iławie mając prawie 3 promile

Kategoria:

Kompletnym brakiem wyobraźni i odpowiedzialności wykazał się 30 – latek. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Na jego zachowanie zwrócił uwagę inny uczestnik ruchu drogowego, który natychmiast powiadomił policjantów. 30-latek został zatrzymany.
Wczoraj (16.06.2020r.) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym. Zgłaszający oświadczył, że mężczyzna chwiejnym krokiem wsiadł do opla i jeździ teraz ulicami miasta, dodał, że cały czas jedzie za nim. Po przyjęciu zgłoszenia funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku i na jednej z ulic zauważyli wskazanego opla.

Okazało się, że przypuszczenia świadka były słuszne. Mężczyzna kierujący samochodem był kompletnie pijany. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie.

30 - latek w najbliższym czasie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki informacji od świadka, który widząc realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowiednio zareagował i powiadomił Policję, nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.