Włodka 16,
86-300 Grudziądz

+48 531 931 001
redakcja@ilawa365.pl

Kolejnego nietrzeźwego rowerzystę zatrzymali policjanci w Zalewie

Kategoria:

Wysoka grzywna, ograniczenie lub pozbawienie wolności, a przede wszystkim ryzyko utraty zdrowia lub życia - to dla niektórych wciąż za mało, by zniechęcić ich do nieodpowiedzialnych zachowań. Policjanci wobec osób rażąco łamiących przepisy ruchu drogowego i stwarzających realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg nie mają taryfy ulgowej.
Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci kilka minut przed godziną 13:00 na jednej z lubawskich ulic. W trakcie czynności okazało się, że 19 – latek kierował jednośladem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Rower został zabezpieczony w komisariacie policji a mężczyzna zwolniony po wykonaniu z nim czynności.

Kolejnego nietrzeźwego rowerzystę zatrzymali policjanci w Zalewie. Jak ustalili mundurowi 63 – latek kierował jednośladem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że nie było to jedyne przewinienie mężczyzny. Mieszkaniec gminy Zalewo był poszukiwany przez sąd ponieważ nie opłacił grzywny. 63 – latek został przetransportowany do więzienia gdzie spędzi najbliższe 5 dni.
Natomiast na jednej z dróg w gminie Kisielice policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego kierującego rowerem. W tym przypadku również okazało się, że mężczyzna jadący jednośladem jest pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało ponad promil alkoholu w organizmie.

Przypominamy !

Policjant ma możliwość ukarania znajdującego się pod wpływem alkoholu rowerzystę na miejscu interwencji. Jeśli funkcjonariusz uzna, że w danym przypadku nie trzeba orzekać zakazu prowadzenia pojazdów, może nałożyć na cyklistę mandat. Za wykroczenie polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila we krwi) rowerzysta zapłaci od 300 do 500 złotych. Za jazdę pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila we krwi) – 500 złotych.