Włodka 16,
86-300 Grudziądz

+48 531 931 001
redakcja@ilawa365.pl

Policja z Iławy zatrzymała pijanych kierowców

Kategoria:

We wtorek (31.05.2022 r.) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o ujęciu prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oświadczył, że wspólnie z drugim kierowcą na jednej z dróg w Lubawie ujęli kierującego VW, którego jazda wskazywała, że może być pod działaniem alkoholu. Dodał, że mężczyźnie zabrali również kluczyki od pojazdu.

Na miejsce natychmiast poszli Komendant Komisariatu Policji w Lubawie podkom. Roman Gancarz wspólnie z Kierownikiem  Komisariatu Policji w Lubawie asp. szt. Szymonem Wiśniewskim gdyż wszystko się działo kilkaset metrów od komisariatu. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że 42 – latek kierował busem mając 3,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Natomiast wczoraj kilka minut po godzinie 15:00 policjanci w gminie Iława zatrzymali dwóch kierujących rowerami. Obaj mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu kiedy to jeździli jednośladami po drogach gminy Iława za co zostali ukarani mandatami w wysokości po 1000 zł.

Tymczasem przed 21:00 także w gminie Iława policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego kierującego rowerem. Tym razem okazało się, że 60 – latek kierował jednośladem mając 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.