Włodka 16,
86-300 Grudziądz

+48 531 931 001
redakcja@ilawa365.pl

Policjanci z Iławy zabezpieczali miejsca znalezienia niewybuchów

Kategoria:

Policjanci z Iławy zabezpieczali miejsca znalezienia niewybuchów pochodzących najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Zostały on znalezione podczas łowienia ryb czy prac polowych na terenie powiatu iławskiego. Niewybuchy zabrali saperzy z JW. z Lidzbarka Warmińskiego. Niebezpieczne znaleziska zostaną zneutralizowane na poligonie.

  • Granta Moździerzowy - Kamionka
  • Niewybuch Jażdżówki
  • Pocisk artyleryjski Lubawa


O kolejnym niewybuchu policjanci zostali poinformowani w niedzielę (7.08.2022 r.). Zgłaszający oświadczył, że podczas prac polowych znalazł pocisk pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Na miejsce przyjechali policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Iławie, którzy oświadczyli, że jest to pocisk artyleryjski przeciwpancerny kal. 100 mm. Dodając, że przedmiot ten najprawdopodobniej pochodzi również z czasów II wojny światowej.

Tymczasem w poniedziałek (8.08.2022r.) w Lubawie także podczas prac polowych znaleziono pocisk pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Tutaj również pojechali policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Oświadczyli oni, że jest to pocisk artyleryjski kal. 76 mm. Dodając, że przedmiot ten najprawdopodobniej pochodzi z czasów II wojny światowej.
Wszystkie niebezpieczne znaleziska do czasu zabrania ich przez saperów z JW z Lidzbarka Warmińskiego pilnowali policjanci. Zostaną one zneutralizowane na poligonie.

Przypominamy !!!

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.