Włodka 16,
86-300 Grudziądz

+48 531 931 001
redakcja@ilawa365.pl

Policjanci z kwidzyńskiej drogówki zatrzymali kierowcę z podrobionym dokumentem prawa jazdy

Kategoria:

Podczas rutynowej kontroli zainteresowanie policjantów z kwidzyńskiej drogówki wzbudziło nienaturalne i nerwowe zachowanie kierowcy. Mężczyzna posiadał dokument wyglądem przypominający prawo jazdy, które przedstawiał jako prawdziwe. Jak się okazało po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy, dokument ten był sfałszowany, a 45-latek miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Za posługiwanie się sfałszowanym dokumentem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kwidzyńskiej komendy patrolując okolice miasta postanowili zatrzymać do kontroli drogowej samochód osobowy. Kierowca na widok funkcjonariuszy zaczął się nerwowo zachowywać i przyspieszył. Jego nienaturalne zachowanie wzbudziło czujność policjantów. W związku z tym dokładnie sprawdzili oni dokumenty pojazdu oraz uprawnienia do kierowania. Mężczyzna okazał dokument wyglądem przypominający prawo jazdy, które przedstawił jako prawdziwe.

Funkcjonariuszy jednak nie zwiodła wersja przedstawiona przez kierowcę. Dalsze działania i sprawdzenia w systemach policyjnych potwierdziły, że 45-latek ma zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Ponadto okazało się też, że blankiet okazany podczas kontroli był sfałszowany i nie miał widocznych cech zabezpieczających. Mężczyzna początkowo próbował zaprzeczać, jednak ostatecznie przyznał, że fałszywe prawo jazdy kupił z zamiarem posługiwania się nim, jako autentycznym. Policjanci zatrzymali mężczyznę, a fałszywy dokument został zabezpieczony. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, ustalając m.in. źródło pochodzenia sfałszowanego dokumentu.

Za posługiwanie się sfałszowanym dokumentem grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.