Włodka 16,
86-300 Grudziądz

+48 531 931 001
redakcja@ilawa365.pl

la rive

Policjanci z Iławy zabezpieczali miejsca znalezienia niewybuchów pochodzących najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Zostały on znalezione podczas łowienia ryb czy prac polowych na terenie powiatu iławskiego. Niewybuchy zabrali saperzy z JW. z Lidzbarka Warmińskiego. Niebezpieczne znaleziska zostaną zneutralizowane na poligonie.

Krew i jej składniki podawane są głównie osobom, u których występują braki krwi i jej składników. Mogą być one spowodowane np. wypadkiem, zabiegiem operacyjnym, zaburzeniami krzepnięcia, po oparzeniach i urazach, a także występować u pacjentów z chorobami rozrostowymi i nowotworami, w trakcie i po chemioterapii oraz u pacjentów wymagających transplantacji lub zabiegów kardiochirurgicznych.

We wtorek (31.05.2022 r.) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o ujęciu prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oświadczył, że wspólnie z drugim kierowcą na jednej z dróg w Lubawie ujęli kierującego VW, którego jazda wskazywała, że może być pod działaniem alkoholu. Dodał, że mężczyźnie zabrali również kluczyki od pojazdu.

Od dzisiaj (20 maja) kierujący hulajnogą elektryczną będzie musiał korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów z prędkością dopuszczalną 20 km/h. W przypadku, gdy brakuje drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów, kierujący hulajnogą elektryczną będzie mógł korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, jednak i tam nie będzie mógł przekroczyć 20 km/h.

Wysoka grzywna, ograniczenie lub pozbawienie wolności, a przede wszystkim ryzyko utraty zdrowia lub życia - to dla niektórych wciąż za mało, by zniechęcić ich do nieodpowiedzialnych zachowań. Policjanci wobec osób rażąco łamiących przepisy ruchu drogowego i stwarzających realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg nie mają taryfy ulgowej.
Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci kilka minut przed godziną 13:00 na jednej z lubawskich ulic. W trakcie czynności okazało się, że 19 – latek kierował jednośladem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Rower został zabezpieczony w komisariacie policji a mężczyzna zwolniony po wykonaniu z nim czynności.